Svátek má: Ilona

Regiony

Velikost textu:

Vysočinu uklidí bezmála 22 tisíc dobrovolníků

Vysočinu uklidí bezmála 22 tisíc dobrovolníků

Do konce února se mohli dobrovolníci hlásit do tradiční každoroční akce Čistá Vysočina spojené s jarním úklidem přírody. Nyní je registrace ukončena. 

Jarní úklid v Kraji Vysočina
12.březen 2017 - 11:00

Celkem se do devátého ročníku zaregistrovalo 21 803 účastníků z 500 organizací a skupin. Nejvíce se hlásily jednotlivé obce, kterých se napříč Vysočinou zapojí 163.

Dále potom vyrazí na úklid přírody také žáci a studenti ze 126 středních, základních, ale také mateřských škol. Čisté okolní prostředí není například lhostejné ani zástupcům šesti soukromých firem, různým spolkům a jednotlivcům z celého kraje.
 
„Sběr odpadků probíhá především v okolí silnic na Vysočině a na veřejných prostranstvích v obcích a městech. Svoz sebraného odpadu u silnic první až třetí třídy mimo obec zajistí zdarma Krajská správa a údržba silnic Vysočiny," sdělil pro Novinkyvysocina Martin Hyský, radní pro oblast životního prostředí.

Úředníci na Vysočině nasbírali u silnic plné pytle odpadků

Čistá Vysočina je realizována v rámci projektu Zdravý Kraj Vysočina a MA21. Úklid bude probíhat v termínu 10. dubna – 23. dubna 2017 v rámci kampaně ke Dni Země (22. dubna).

Kraj Vysočina poskytne registrovaným účastníkům zdarma pytle na odpadky (průhledné na plasty a černé na ostatní komunální odpad) a ty bude koncem března distribuovat na jednotlivé pověřené obecní úřady.

(pšt, novinkyvysocina.cz, foto: Kraj Vysočina)