Svátek má: Simona

Regiony

Velikost textu:

Vysočinu milují turisté, koňáci, cyklisté a dovolenkáři

Vysočinu milují turisté, koňáci, cyklisté a dovolenkáři

Vysočina slaví úspěch v oblíbené anketě Kraj mého srdce. V šestém ročníku pro rok 2017 se umístila na celkovém čtvrtém místě.

Vysočina se představila i v Praze
21. února 2018 - 11:00

Z celkem z deseti kategorií podle typů dovolené získala pět bronzových umístění. Novinkyvysocina.cz o tom informoval tiskový odbor Kraje Vysočina.

Ocenění si na veletrhu Holiday World v Praze převzala náměstkyně hejtmana pro oblast cestovního ruchu Jana Fischerová, ředitel krajské příspěvkové organizace Vysočina Tourism Tomáš Čihák, krajský radní Martin Hyský i vedoucí odboru kultury, památkové péče a cestovního ruchu Ladislav Seidl.

Všechny doprovázel a z celého vyhlašování sklidil největší úspěch krajský zajíc. Třetí nejvyšší počet preferenčních hlasů získal Kraj Vysočina v kategoriích letní dovolená, pěší turistika, cykloturistika, zimní dovolená a koně a koňské stezky.

Kraj Vysočina a jeho nemalý půvab bude v roce 2018 vidět

"Celkem hlasovalo přes 10 200 lidí, kteří ve více než 8 % hlasovali právě pro Vysočinu," informovala náměstkyně hejtmana Jana Fischerová. Nejmladším hlasujícím byla sedmiletá dívka z Jihomoravského kraje, naopak nejstarší hlasující byl muž ve věku 89 let z Ústeckého kraje.

(pšt, novinkyvysocina.cz, foto: Kraj Vysočina)