Svátek má: Ondřej

Regiony

Velikost textu:

Vysočina vybrala dodavatele nové krajské budovy

Vysočina vybrala dodavatele nové krajské budovy

Kraj Vysočina vybral v aukci dodavatele stavby nové budovy pro krajský úřad v Jihlavě asi za 400 milionů korun. Účastníci výběrového řízení mají nyní patnáctidenní lhůtu na odvolání.

Ilustrační foto
25. října 2020 - 11:00

Pokud ji nikdo nevyužije, podepíše kraj s dodavatelem smlouvu. Dva roky trvající stavba by mohla začít do konce roku. Informaci řekl ředitel krajského úřadu Zdeněk Kadlec.

Kraj obdržel na zakázku sedm nabídek. Aukcí, která se konala v uplynulém týdnu, se původně nabízené ceny podařilo snížit téměř o 60 milionů korun. "Pokud se uzavře smlouva v plánovaném termínu, pokud nikdo nepodá námitku, tak předpokládáme, že se nám podaří řádně předat staveniště ještě v tomto roce," řekl Kadlec.

Novou budovu v areálu krajského úřadu by mala začít využívat nyní detašovaná pracoviště. Některá z nich sídlí v pronájmu, jiná jsou v budovách, které by bylo možné později prodat, řekl už dřív hejtman Vysočiny Jiří Běhounek (za ČSSD).


Kraj má 490 zaměstnanců. Místo pro novou budovu má u svého sídla, na rohu ulic Žižkova a Ke Skalce. Do sídla kraje by se měla přestěhovat i Projektová kancelář Kraje Vysočina, Vysočina Tourism nebo Vysočina Education.

(pšt, novinkyvysocina.cz, zdroj: Jihlavské listy)