Svátek má: Drahomíra

Regiony

Velikost textu:

Vysočina v Bruselu. Konal se Evropský týden regionů a měst

Vysočina v Bruselu. Konal se Evropský týden regionů a měst

Zástupci Kraje Vysočina se zúčastnili 15. ročníku Evropského týdne regionů a měst, který se v těchto dnech uskutečnil v Bruselu pod záštitou Evropského výboru regionů.

Ze setkání regionů a měst v Bruselu
16. října 2017 - 11:00

Přes šest tisíc zástupců měst a regionů zde sdílelo své zkušenosti a poukázali na význam lokální a regionální úrovně řízení evropské regionální politiky. Novinkyvysocina.cz o tom informoval tiskový odbor Kraje Vysočina.

Ten se na letošním ročníku představil na semináři na téma oběhového hospodářství. Řečníci zapojených regionů z řad akademické sféry, regionálních samospráv i byznysu v rámci tohoto workshopu představili své zkušenosti s implementací principů oběhové ekonomiky do praxe.

Důraz byl kladen na důležitost přeměny současné lineární ekonomiky na ekonomiku cirkulární, která by poskytovala benefit pro životní prostředí, společnost i byznys.


Semináře k oběhovému hospodářství se účastnil také náměstek hejtmana Kraje Vysočina Pavel Pacal. Zkušenosti Energetické agentury Vysočiny (EAV) a návrhy na možnosti mezinárodní spolupráce prezentovala Martina Kuchařová.

(pšt, novinkyvysocina.cz, foto: Kraj Vysočina)