Svátek má: Doubravka

Regiony

Velikost textu:

Vysočina: Uklizeny jsou téměř tři tisíce kilometrů silnic

Vysočina: Uklizeny jsou téměř tři tisíce kilometrů silnic

V letošním roce se při akci Čistá Vysočina, která je realizována v rámci projektu Zdravý Kraj Vysočina a MA21, podařilo zbavit přírodu odpadků z okolí celkem 2 869 km silnic. 

Ilustrační foto
9. května 2018 - 11:01

Jednalo se jak o obecní a soukromé komunikace, tak o silnice I., II. a III. třídy, od kterých odpadky zdarma v rámci akce sváží Krajská správa a údržba silnic Vysočiny. Data jsou každoročně získávána z mapy, do níž jsou průběžně pomocí aplikace GIS zaznačovány úseky, které dobrovolníci uvedou při přihlášení.
 
Letošní jubilejní 10. ročník této tradiční akce, kterou pořádá Kraj Vysočina, přilákal 22 tisíc lidí, což je zhruba stejný počet jako v minulých letech.

"Uklízeli jednotlivci, školy, obce, komerční firmy, sbory dobrovolných hasičů, ale například i turisté, sociální služby nebo rodinná centra,“ uvedl pro Novinkyvysocina.cz Martin Hyský, radní pro oblast lesního a vodního hospodářství, zemědělství a životního prostředí.

Z okolí silnic pomalu mizí odpadky. Pomáhali i politici

V letošním roce se podařilo uklidit o 20 km komunikací více než vloni. Na čistší okolí silnic se mohou těšit řidiči především na Havlíčkobrodsku a Žďársku.(pšt, novinkyvysocina.cz, foto: Kraj Vysočina)