Svátek má: Hana

Regiony

Velikost textu:

Vysočina: Turisté dostanou tisícikorunu. Musí se zdržet tři noci

Vysočina: Turisté dostanou tisícikorunu. Musí se zdržet tři noci

Mimořádnou finanční podporou chce Kraj Vysočina pomoci regionálnímu cestovnímu ruchu poškozenému koronavirovou pandemií.

Ilustrační foto
3. července 2020 - 11:00

Od 1. července 2020 proto otevřel pro hromadná ubytovací zařízení v regionu portál slevy.vysocina.eu, kde se mohou registrovat a nabídnout své volné kapacity veřejnosti. „Pro veřejnost bude systém generující slevový poukaz otevřen 13. července 2020. Slevu 1 000 korun dostane turista starší 15 let, pokud se v ubytovacím zařízení na území kraje zdrží alespoň tři noci,“ uvedla náměstkyně hejtmana pro oblast kultury, památkové péče a cestovního ruchu Jana Fischerová.

Zapojení do systému poskytování slev na ubytování kompenzované Krajem Vysočina je dobrovolné, základní informace ubytovatel najdete na webu slevy.vysocina.eu. Pokud se rozhodne do projektu zapojit, klikne na stránkách slevy.vysocina.eu na Registrace ubytovacího zařízení a vyplní všechny povinné údaje.

Pokud má více provozoven v Kraji Vysočina, které splňují podmínku hromadného ubytovacího zařízení (min. 5 pokojů a zároveň min. 10 lůžek), může a kraj doporučuje registrovat do systému všechny. Na každé IČO je možno provést pouze jednu registraci, ke které se bude následně vázat jedna smlouva mezi ubytovatelem jakožto zástupcem ubytovacího zařízení a Krajem Vysočina.

Potenciální turisté, zájemci o slevy na ubytování, si budou moci na webových stránkách slevy.vysocina.eu od 13. 7. 2020 do 31. 10. 2020 vygenerovat voucher v hodnotě 1 000 Kč, který mohou uplatnit pouze v registrovaném ubytovacím zařízení. Podmínkou je provedení nové rezervace v registrovaném zařízení v termínu od 13. 7. 2020 na pobyt do 31. 10. 2020, a to ve skupině 2-6 osob (nejčastěji rodina), přičemž min. 1 osoba musí být starší 18 let, délka pobytu musí být min. 3 noci.

Na voucher bude mít nárok pouze osoba starší 15 let, která je schopna se prokázat občanským průkazem či jiným průkazem totožnosti. Hodnota voucheru je fixní, tedy 1 000 Kč na osobu, o slevu bude možné požádat pouze jednou v aktuální turistické sezóně. Sleva na ubytování se netýká dětí, které mají obvykle ubytování zdarma nebo běžně zvýhodněné.

(pšt, novinkyvysocina.cz, foto: Kraj Vysočina)