Svátek má: Doubravka

Regiony

Velikost textu:

Vysočina se pokusí oživit partnerství s italským regionem

Vysočina se pokusí oživit partnerství s italským regionem

V závěru minulého týdne se pozornost na Vysočině soustředila na návštěvu velvyslance Italské republiky v Praze J. E. Alda Amati.

Italský velvyslanec (vlevo)
7. května 2018 - 11:00

Při setkání s členy Rady Kraje Vysočina došlo na téma oživení partnerské spolupráce s regionem Friuli Venezia Giulia, na nabídku výměny gastronomických zkušeností žáků na středních školách. Novinkyvysocina.cz o tom informoval tiskový odbor Kraje Vysočina.

Nezapomnělo se ani na možnost uspořádání přehlídky italského filmu na Vysočině. Aldo Amati si stihl prohlédnout Telč včetně jejího univerzitního centra, Střední uměleckoprůmyslovou školu v Heleníně.

Dále se setkat s podnikateli, navštívit třešťský oděvní podnik Vývoj a designové centrum sklárny Janštejn.
 
Pokud jde o obnovení partnerství Kraje Vysočina s italským regionem Friuli Venezia Giulia, fungovalo od roku 2006 po dobu čtyř let. První pokus ze strany obou regionů o obnovu partnerských aktivit přišel v roce 2015 během konání Světové výstavy EXPO Milán.

Aldo Amati během své návštěvy Vysočiny přislíbil pomoc italské ambasády při oslovení italského regionu se zprostředkováním kontaktů na jeho nové vedení.

Francouzský velvyslanec na Vysočině. Podpořil výuku

Přes nabídku italského velvyslance na sdílení a výměnu gastronomických zkušeností žáků středních odborných škol přišla řada i na Festival italského filmu, který už některá města v České republice realizují.(pšt, novinkyvysocina.cz, foto: Kraj Vysočina)