Svátek má: Ferdinand

Regiony

Velikost textu:

Vysočina představila svatebním koordinátorům a evenťákům novinky roku

Vysočina představila svatebním koordinátorům a evenťákům novinky roku

V úterý 9. května se uskutečnilo první z plánované série setkávání určené pro zájemce z řad svatebních koordinátorů z české republiky, na kterých jim budou představena zajímavá a mnohdy netradiční místa pro svatební den, která se nachází na Vysočině.

Z konference
16. května 2023 - 11:00

Ať novomanželé sní o velké svatbě na statku, nebo si chtějí užít svůj den na zámku jako princ a princezna nebo touží po malém obřadu na nějakém netradičním místě, na Vysočině najdou vše, co hledají. Ideální poloha uprostřed republiky, která zaručuje skvělou dostupnost pro všechny hosty a příznivé ceny, které tolik nezatíží rozpočet, jsou třešničkami na (svatebním) dortu.

Svatba jako skvělá příležitost pro představení kraje

„Svatby jsou skvělou příležitostí představit kraj dalším lidem, rodinní příslušníci a svatební hosté se často sjíždějí z různých koutů republiky, a je to příležitost ukázat Vysočinu jako budoucí potencionální destinaci dovolené nejen novomanželům, ale také jejich přátelům. Nezřídka si svůj svatební víkend prodlužují a spojují i s poznáváním nového místa,“ říká Oľga Königová.

Zájem o svatby opět stoupá

Poslední dva roky zastavily budoucím manželským párům svatební plány, důvod byl zcela zřejmý, opatření spojená s covidovou pandemií. Pokud se podíváme na čísla ze statistického úřadu, snížil se za poslední dva roky počet párů, které si vyměnily své prstýnky. V roce 2019 to bylo celkem 54 870 svatebních obřadů. V letech následujících je zřejmý pokles.  V roce 2020 bylo svateb 45 415 a v roce 2021 bylo 46 778 oddaných párů. Covidové roky přinesly snížení počtu svateb zhruba o 10 000 každý rok. V současné době zájem o svatební obřady opět stoupá a snoubenci hledají vhodná místa pro svůj velký den.  Od roku 2022 se svatební průmysl stává důležitým segmentem cestovního ruchu a napomáhá kompenzovat tržby z příjezdového cestovního ruchu či domácího cestovního ruchu. Svatby jsou řazeny mezi aktivity konferenční turistiky, která utrpěla v době covidu velkou ránu.Snoubenci se inspirují na sociálních sítích

Svatba patří mezi nejkrásnější dny v našem životě, ale veškeré přípravy, které jí předchází, mohou být velmi stresující. Budoucí nevěsty se obrací na profesionály, kteří nabízejí pomocnou ruku s přípravou i se samotnou organizací. Nevěsty čím dál častěji přichází s konkrétním požadavkem a je na koordinátorce, zda dokáže budoucím novomanželům nabídnout adekvátní místo, výzdobu či program. Na setkání přiblížila současné svatební trendy svatební koordinátorka Kateřina Fields: „Většina trendů ze zahraničí k nám přichází se zpožděním několika let. V současné době jsou u nás in tematické svatby, personalizované taneční parkety nebo 360° fotokoutky, nevěsty se často inspirují na Instagramu nebo Pinterestu. Pomalu vycházejí z módy svatební hry nebo bohosvatby. My se vždy snažíme sladit realizaci s představou snoubenců a s jejich rozpočtem na svatbu. Pokud máte malý rozpočet, udělejte jednu pořádnou věc raději, než drobit rozpočet do málo efektivních věcí,“ přibližuje Kateřina Fields.

Svatby na netradičních místech nebo klasicky v kostele? Na Vysočině je možné vše

Vysočina nabízí naprosto jedinečná místa pro svatbu a  stále více podnikatelů se svatbám věnuje. Na Vysočině najdete naprosto úžasné zástupce svatby na zámku, venkovské svatby, svatby v kostele, svatby v hotelu či netradiční svatby.  Téma svateb s ohledem na trendy bude rezonovat i v následujících letech. Vysočina se chce stát krajem, kde se budou každoročně představovat nové trendy a novinky. „Chceme prezentovat Vysočinu jako kraj, který udává trendy ve svatební průmyslu a přichází s novinkami v trendech pro následující roky,“ přibližuje plány Oľga Königová.

O tom, že svatební průmysl je na vzestupu svědčí i množství účastníků workshopu organizovaný Vysočinou Tourism společně s Czech Convetnion Bureau.

NovinkyVysočina.cz informovala Oľga Königová, ředitelka Vysočina Tourism.

(rp,novinkyvysocina.cz,foto:Vysočina Tourism)Souhlasíte s tím, že odbory pohrozily vládě vyhlášením generální stávky?

Ano
transparent.gif transparent.gif
50%
Ne
transparent.gif transparent.gif
25%
Nevím
transparent.gif transparent.gif
25%