Svátek má: Kryštof

Regiony

Velikost textu:

Vysočina oslavila dožínky, pomalejší sklizeň kvůli počasí

Vysočina oslavila dožínky, pomalejší sklizeň kvůli počasí

Oslava konce žní na Vysočině letos připadla na dobu, kdy sklizeň většiny zemědělských komodit ještě intenzivně probíhá. Pomalejší letošní žně jsou odezvou na deštivější léto.

Z letošních dožínkových slavností.
7. září 2021 - 11:00

Na co počasí nemělo zásadní vliv, je počet vyhlášených nových nositelů prestižní značky. Certifikáty Regionální potravina předal novým držitelům hejtman Kraje Vysočina Vítězslav Schrek a náměstek pro oblast životního prostředí a zemědělství Lukáš Vlček.


Značkou regionální potravina je v současné době označeno v Kraji Vysočina 88 výrobků. Dalším označením pro výrobky s puncem Vysočiny je značka Vysočina regionální produkt. Tou mohou být označeny nejen potraviny, ale i řemeslná a umělecká díla nebo přírodní produkty splňující kritéria řemeslnosti a především původu.

,,Značku nyní užívá padesátka produktů. Trh s regionálními produkty se nám rychle rozrůstá a stále více lidí kvalitu i regionálnost výrobků vyhledává a upřednostňuje. Certifikace má přirozeně přispět k rozšíření povědomí o regionální nabídce,“ informoval hejtman Kraje Vysočina Vítězslav Schrek.(pšt, novinkyvysocina.cz, zdroj: portál Kraje Vysočina)