Svátek má: Nora

Regiony

Velikost textu:

Vysočina: Na koupaliště to lidi zatím moc netáhne

Vysočina: Na koupaliště to lidi zatím moc netáhne

Provozovatelé venkovních koupališť na Jihlavsku se začínají děsit dalšího průběhu letošní koupací sezony. Trápí je nejen nepříznivá předpověď počasí, ale taky restrikce státu v kombinaci s nezájmem veřejnosti po pandemii koronaviru.

Ilustrační foto
21. června 2020 - 11:01

Asi největší vrásky na čele mají pracovníci Služeb města Jihlavy (SMJ) spravující Vodní ráj. Zatímco loni byla letní sezona dávno v plném proudu, letos měl venkovní areál brány otevřeny jenom jednou, a to minulou sobotu, pak je musel zase zavřít kvůli ochlazení.


Vodní ráj přitom letos slaví jubilejní dvacátou letní sezonu a mluvčí SMJ Martin Málek nijak nezakrývá obavy, aby se do historie nezapsala jako ta úplně nejhorší v historii. Za jediný den, kdy měl Vodní ráj otevřeno, se totiž přišlo vykoupat jen ani ne 150 lidí.


Na přírodním koupališti v Třešti Malvíny nerozjely sezonu zatím vůbec a vyčkávací taktiku volí také na koupališti v Lukách nad Jihlavou. Obě zařízení provozují radnice.

V Třešti už mají datum, kdy se Malvíny otevřou pro veřejnost, stanovené. „Rozhodli jsme se, že začátek posuneme na 26. června. Bereme to jako dárek pro děti a rodiče, protože letošní školní rok nebyl vůbec jednoduchý, proto chceme otevřít v poslední školní den,“ vysvětluje starosta Vladislav Hynk.

(pšt, novinkyvysocina.cz., zdroj: Jihlavské listy)