Svátek má: Kryštof

Regiony

Velikost textu:

Vysočina: Místa pro volby z auta pro lidi v karanténě se nemění

Vysočina: Místa pro volby z auta pro lidi v karanténě se nemění

Kraj Vysočina počítá s tím, že takzvané drive-in hlasování pro lidi v karanténě či izolaci kvůli covidu-19 bude při podzimních sněmovních volbách na stejných místech.

Ilustrační foto
11. září 2021 - 11:00

Ve volebních komisích budou pracovníci krajského úřadu, potřebné ochranné pomůcky kraj uvolní ze svých strategických zásob, ve kterých je i přes 230.000 respirátorů. Informaci řekli hejtman Vysočiny Vítězslav Schrek (ODS a STO) a ředitel krajského úřadu Zdeněk Kadlec.

Při loňských krajských volbách se přímo z auta hlasovalo v Jihlavě na odstavném parkovišti v Žižkově ulici, v Pelhřimově u zimního stadionu, v Havlíčkově Brodě u koupaliště, ve Žďáru nad Sázavou u rychlobruslařského oválu a v Třebíči na parkovišti v Otmarově ulici. Kraj Vysočina zaplatil za fungování míst pro hlasování z auta při loňských krajských volbách okolo 30.000 korun.

Hlasování lidí v karanténě či izolaci kvůli covidu-19 umožnil zákon podepsaný 3. srpna prezidentem republiky. Takzvané drive-in hlasování bude možné ve středu 6. října od 80 do 17 hodin.


Zákon pro letošní volby také znovu umožňuje hlasovat do zvláštních přenosných volebních schránek těm, kteří nebudou moci využít drive-in místo, a hlasování v pobytových zařízeních sociálních služeb, které by byly kvůli nákaze v době voleb uzavřené.


(pšt, novinkyvysocina.cz, zdroj: Jihlavské listy)