Svátek má: Markéta

Regiony

Velikost textu:

Vysočina má letos první úmrtí v souvislosti s chřipkou

Vysočina má letos první úmrtí v souvislosti s chřipkou

V souvislosti s chřipkou zaznamenali hygienici na Vysočině letošní první úmrtí. V Jihlavě zemřel muž narozený v roce 1962, byl chronicky nemocný.

Ilustrační foto
12. února 2020 - 11:00

Hygienici v kraji za poslední týden zaznamenali nárůst nemocnosti asi o 1,5 procenta. Nemocných s respiračními chorobami je 1865 na 100.000 obyvatel. Zavřeno návštěvám zůstává 15 zdravotnických a sociálních zařízení. Informaci řekla ředitelka protiepidemického odboru krajské hygienické stanice Alena Dvořáková.

Kvůli vážnému průběhu nemoci bylo v kraji od začátku roku hospitalizováno sedm lidí, mezi nimi i muž, který zemřel. "Měl další chronická onemocnění, kdy ta chřipka vyvrcholila v akutní srdeční selhání," řekla Dvořáková. V celé ČR bylo letos vážných případů 126, infekci podlehlo 23 lidí.


Chřipková onemocnění v kraji jsou podle ní zřejmě na vrcholu. Někde už začaly počty nemocných klesat. Na Žďársku klesla nemocnost za týden o 19 procent na 2127 nemocných na 100.000 obyvatel. Naopak Havlíčkův Brod má nárůst 20 procent a hlásí 2178 nemocných na 100.000 obyvatel. "Je to těžké nějak prognózovat, ale dá se říct, že jsme zřejmě na vrcholu nemocnosti," řekla Dvořáková.

Kvůli vysoké nemocnosti je v kraji zákaz návštěv v 15 nemocnicích, léčebnách či domovech pro seniory. Na Jihlavsku je zavřená ZŠ a MŠ Krahulčí, MŠ Puklice, Domov pro seniory Stříbrné terasy Jihlava, Psychiatrická nemocnice Jihlava, Senior Home s.r.o., Telč a Alzheimercentrum Jihlava.

(pšt, novinkyvysocina.cz, zdroj: Jihlavské listy)