Svátek má: Kryštof

Regiony

Velikost textu:

Vysočina: Kvůli vysoké nemocnosti budou zavřené další školy

Vysočina: Kvůli vysoké nemocnosti budou zavřené další školy

Kvůli nárůstu počtu nemocných s respiračními chorobami zavírají na Vysočině některé základní a mateřské školy.

Ilustrační foto
14. února 2020 - 11:00

Mimo provoz je už i mateřská škola v obci Oudoleň na Havlíčkobrodsku, kde zůstaly zdravé jen čtyři z 21 dětí. V těchto dnech se přidala zařízení v obcích Puklice a Krahulčí na Jihlavsku. Nemocná je tam většina dětí i část personálu, řekly pracovnice škol. Školy budou zavřené do pátku.

V základní a mateřské škole v Krahulčí, kterou navštěvuje 75 dětí, jich ve středu do školy přišlo 16. Podle Ivany Vašíčkové, která je vedoucí mateřské školy, je nemocná i polovina personálu - učitelky i kuchařka.

Mateřská škola Puklice běžně pečuje o 43 dětí, nyní jich je ve školce jen 13. "Ta situace se tady vyvíjí už čtvrtým týdnem, kdy jsme na 50 procentech a méně," řekla Lucie Doležalová. Věří, že spolu s víkendem by pět dní na doléčení mohlo stačit.


Na Vysočině je epidemie. Hygienici evidují 1865 nemocných na 100.000 obyvatel, vážné průběhy nemocí a jedno úmrtí v souvislosti s chřipkou. Kromě škol omezují svůj provoz nemocnice a domovy pro seniory.

Zákaz návštěv platí v 15 zařízeních, ve středu ho zavede i domov se zvláštním režimem ve Žďáru nad Sázavou. První školy na Vysočině byly kvůli vyšší nemocnosti zavřené už na konci ledna.

(pšt, novinkyvysocina.cz, zdroj: Jihlavské listy)