Svátek má: Izabela

Regiony

Velikost textu:

Vybrané školy jsou na Vysočině zatím obsazené asi z 18 procent

Vybrané školy jsou na Vysočině zatím obsazené asi z 18 procent

Určené mateřské a základní školy na Vysočině měly k úterý přihlášených asi 350 dětí rodičů vybraných profesí. Zájem o umístění dětí stoupá.

Ilustrační foto
6. března 2021 - 11:00

Kapacita škol je přes 2000 míst. Některé už jsou takřka plné. Vyplývá to z vyjádření Kraje Vysočina a oslovených ředitelů škol. Školská zařízení jsou v rámci protiepidemických opatření uzavřená od pondělí.

Školy a školky, kterých je na Vysočině určených 40, mají povinnost přijímat děti ve věku od dvou do deseti let. "Máme i dvouleté děti. Tím, že v Mozaice máme péči pro děti od jednoho do dvou let, tak jsme toho schopni, máme i chůvy," řekla ředitelka jihlavské mateřské školy Mozaika Lenka Mončeková. Škola je připravená otevřít až čtyři třídy. Přihlášených bylo v úterý 32 dětí, dalších 22 bylo nahlášených předběžně.

Mateřská škola Mozaika je instituce sdružující 17 jihlavských školek. Zapsaných je do nich přes 1300 dětí. "Během ledna a února jsme kvůli covidu-19 nemuseli mít žádnou karanténu," řekla Mončeková.

Jen jednotlivé třídy zůstaly v předchozích měsících uzavřené i v mateřské škole v Telči, která má deset tříd. "Začátkem ledna jme měli zavřenou jednu třídu a koncem ledna taky jednu z důvodu nakažení paní učitelky, potom bylo pozitivní jedno dítě, ale jinak jsme větší problém neměli," řekla ředitelka mateřské školy Jarmila Horníková.

Jihlava: Do městských školek se nedostalo 7 procent dětí

Školka má zatím nahlášených deset dětí, od pondělí jich bude chodit 15. "Samozřejmě první dva dny byl zájem menší, ale postupně se rozrůstá," řekla Horníková.

V Třebíči už jsou kapacity Základní a mateřské školy Na Kopcích takřka vyčerpané, dohodnutá je proto záložní škola a školka Benešova. Na Kopcích otevřeli jednu třídu pro děti z mateřských škol, přihlášených jich je 29, zbývá jedno místo.

(pšt, novinkyvysocina.cz, zdroj: Jihlavské listy)