Svátek má: Markéta

Regiony

Velikost textu:

Vrazi na Vysočině loni usmrtili tři lidi. Dva se štěstím přežili

Vrazi na Vysočině loni usmrtili tři lidi. Dva se štěstím přežili

Šéf krajské mordparty Pavel Kubiš má se svým týmem za sebou další kalendářní rok. V jeho průběhu museli mimo jiné vyjet ke třem dokonaným vraždám a dalším dvěma pokusům o ni.

Policista Pavel Kubiš
11. ledna 2020 - 11:00

Ve všech případech dokázali v krátkém časovém úseku dopadnout podezřelé z těchto zvlášť závažných zločinů. Oficiálně policie komunikovala směrem k veřejnosti a tím pádem i k médiím všechny případy dokonané vraždy a jeden pokus o ni.

K dalšímu pokusu o vraždu došlo 28. září v Humpolci na Pelhřimovsku. Po hádce cizinec (42) bodnul nožem jiného. Původně případ šetřili pelhřimovští kriminalisté.

Pod krajskou působnost přešel ve chvíli, kdy došlo k jeho překvalifikování na základě vypracovaných znaleckých posudků. „Mohlo dojít k úmrtí,“ vysvětlila krajská policejní mluvčí Dana Čírtková změnu právní kvalifikace.

Je možné, že vražd ukončených ve stádiu pokusu se v průběhu roku na Vysočině mohlo stát (i kvůli pozdějšímu překvalifikování) ještě více.

Definitivně jasno bude až po bilanční tiskové konferenci kriminality roku 2019, která se na krajském ředitelství policie koná vždy přibližně v druhé polovině měsíce.   

(pšt, novinkyvysocina.cz, zdroj: Jihlavské listy)