Svátek má: Valdemar

Regiony

Velikost textu:

Vraha ženy z Havlíčkobrodska policie dopadla, k činu se doznal

Vraha ženy z Havlíčkobrodska policie dopadla, k činu se doznal

V souvislosti s vraždou ženy, kterou objevil na začátku srpna náhodný občan v rybníku mezi obcemi Kámen a Habry na Havlíčkobrodsku, zadrželi kriminalisté kraje Vysočina podezřelého muže.

Ilustrační foto
13. září 2019 - 11:01

Ten byl obviněn ze zvlášť závažného zločinu a byl podán návrh na jeho vzetí do vazby. Novinkyvysocina.cz o tom informoval tiskový odbor Policie Jihlava.

Jedná se o dvaapadesátiletého muže z Havlíčkobrodska. V minulosti obviněný nebyl soudně trestán, ke spáchání činu se doznal. K vraždě osmačtyřicetileté ženy došlo v neděli 28. července v ranních hodinách v Havlíčkově Brodě. Ze zjištěných skutečností vyplynulo, že žena byla zavražděna, což následně potvrdila i provedená soudní pitva.


Intenzivní, a více jak měsíční prověřování závažného případu, které měli na starost krajští kriminalisté, bylo v pondělí 9. září zakončeno zadržením podezřelého muže a zahájením jeho trestního stíhání.


Kriminalisté závažný případ nadále vyšetřují. Za spáchaný zvlášť závažný zločin obviněnému muži hrozí trest odnětí svobody na dvanáct až dvacet let.

(pšt, novinkyvysocina.cz, foto: PČR)