Svátek má: Radomír

Regiony

Velikost textu:

Vloupali se do kostela a auta. Chmatáci skončili v poutech

Vloupali se do kostela a auta. Chmatáci skončili v poutech

Policisté z Nového Města na Moravě ve spolupráci s kriminalisty objasnili případy vloupání do vozidla a do kostela, ke kterým došlo na konci srpna letošního roku.

Ilustrační foto
15. listopadu 2019 - 11:00

V souvislosti s případy sdělili podezření ze spáchání trestné činnosti dvěma mužům, kteří byli již v minulosti soudně trestáni. Novinkyvysocina.cz o tom informoval tiskový odbor Policie Žďár nad Sázavou.

Muži z Opavska ve věku jednadvacet a dvacet let jsou podezřelí z toho, že se ve čtvrtek 29. srpna ve večerních hodinách společně vloupali do kostelíku v Novém Městě na Moravě, kde odcizili mimo jiné elektrický přímotop, vysavač, ventilátor a prodlužovací kabely. Škoda byla vyčíslena na částku kolem pěti tisíc korun.

Dvacetiletý muž je dále podezřelý ještě z vloupání do zaparkovaného vozidla, ke kterému došlo o den později, tedy v pátek 30. srpna, v odpoledních hodinách na odstavné ploše u přírodního koupaliště. Po rozbití jednoho z oken z vozidla odcizil batoh s různými věcmi včetně mobilního telefonu a peněženky, ve které měl majitel finanční hotovost, osobní doklady a platební karty. Celková škoda byla vyčíslena na částku kolem osmi tisíc korun.


Oba podezřelí muži byli již v minulosti v souvislosti s majetkovou trestnou činností soudně trestáni. Jednadvacetiletý muž byl v letošním roce odsouzen k podmíněnému trestu odnětí svobody. Dvacetiletý muž si již odpykal nepodmíněný trest odnětí svobody v délce sedmi měsíců, ze kterého se vrátil v březnu letošního roku.

Za výše uvedenou trestnou činnost oběma mužům hrozí až tříletý trest odnětí svobody.

(pšt, novinkyvysocina.cz, foto: PČR)