Svátek má: Bernard

Regiony

Velikost textu:

Vloupal se do chatky a....Udělal si z ní hotelový pokoj

Vloupal se do chatky a....Udělal si z ní hotelový pokoj

Policejní komisař zahájil trestní stíhání pětačtyřicetiletého muže z Pardubicka, který se v Jihlavě vloupal do zahradní chatky, ve které poté necelý měsíc bydlel.

Zámek nepředstavuje pro zloděje žádný problém
17. října 2017 - 11:00

Muž byl obviněn ze spáchání přečinu krádeže a přečinu neoprávněného zásahu do práva k domu, bytu nebo k nebytovému prostoru. Ke spáchání činu došlo letos na jaře. Novinkyvysocina.cz o tom informoval tiskový odbor Policie Jihlava.

V březnu se muž vloupal do chatky, kdy nejprve vnikl na oplocený pozemek a poté se po rozbití skleněné výplně dveří dostal do objektu. Do chatky si nastěhoval postel, televize, elektrický vařič a varnou konvici.

V objektu poté téměř celý měsíc bydlel. Během této doby se muž vloupal ještě do stavební buňky, která se rovněž nachází na pozemku, a odcizil železný odpad. Další škodu způsobil majiteli chatky spálením dříví, kterým topil, a spotřebováním elektrického proudu.


V polovině dubna si neznámého muže v chatce všimli sousedé a upozornili majitele, který objekt zkontroloval a pachatel objekt opustil. Případ oznámil policii a policisté ho začali prověřovat.

Zjistili i totožnost podezřelého muže. V souvislosti s jeho pobytem v chatce vznikla majiteli škoda kolem tří tisíc korun. Případ policisté dále vyšetřují.

(pšt, novinkyvysocina.cz, foto: PČR)