Svátek má: Olga

Regiony

Velikost textu:

Vítězný kapr letos pod brtnickým zámkem měřil 70 centimetrů

Vítězný kapr letos pod brtnickým zámkem měřil 70 centimetrů

Na čtyři desítky rybářů všeho věku se sešly v těchto dnech v parku pod brtnickým zámkem. Účastníci přišli vyzkoušet rybářské štěstí a um v závodech pořádaných Spolkem brtnických rybářů.

Měření vítězného kapra.
29. června 2020 - 11:00

Závodilo se ve dvou časových blocích od 8 do 9.30 a od 10 do 11.30 hodin. Chytalo se na jeden prut na plavanou nebo na položenou. Do povinné výbavy patřily podběrák, vyprošťovák háčků, pean nebo kleštičky. 
Organizátoři Zámecký rybník před závody velmi dobře zarybnili kapry, amury a líny. „V letošním roce zde byli vysazeni i kapři o hmotnosti 5 až 10 kg,“ potvrdil pokladník pořadatelského spolku Ladislav Plaček.

V loňském roce se při závodech ulovilo 24 kaprů, letos jich byla nakonec cca čtvrtina z tohoto počtu.
Dařilo se ale ulovit další druhy ryb. „Letos nešli kapři v takovém množství jako loni, ale zase se podařilo ulovit velké ryby. Šel také candát nebo štika, a to se třeba loni vůbec nechytlo. A i když bylo špatné počasí, tak takovouto početnou účast jsme nikdy neměli,“ ocenil Plaček.

Celkem letos rybáři během závodu zaznamenali 25 úlovků, a to kapry, candáty, štiky, líny, okouny a cejny.
Zámecký rybník je v majetku města Brtnice, tamní rybáři jej mají v pronájmu. Starost o rybník podle Plačka představuje především údržbu samotného rybníka a okolí: „To znamená vysíkat, vytahovat nečistoty z rybníka, čistit hráz i dno, a také nakoupit ryby a zarybňovat.“

(pšt, novinkyvysocina.cz, zdroj: Jihlavské listy)