Svátek má: Kvido

Regiony

Velikost textu:

Virtuální realita pro BIM na jihlavské stavební škole

Virtuální realita pro BIM na jihlavské stavební škole

V rámci zavádění nových technologií do výuky na Střední škole stavební Jihlava pořídila škola brýle pro virtuální realitu HTC Vive Pro, které jsou kompatibilní s pluginem Enscape pro BIM software Revit, který se na škole vyučuje.

Ze školy
10. ledna 2023 - 11:00

Ředitelka školy Markéta Metelková komunikovala přímo s americkou firmou Encape a škola získala zdarma profesionální licenci Plugin Enscape, který umožňuje jednak vkládat do 3D modelu budovy stafážní prvky a také umožňuje právě pomocí brýlí procházet model ve virtuální realitě. Tímto způsobem tedy může architekt prezentovat svůj návrh zákazníkovi, mohou se zde odhalit chyby v samotném návrhu 3d modelu budovy a studentům může pomoci k lepší prostorové koordinaci jednotlivých stavebních prvků a konstrukcí.
 


Škola v rámci IKAP2 Učíme se ze života pro život zpracovává v software Revit budovu nového krajského úřadu. Žáci si mohou projít svoje vlastní projekty a nebo se mohli procházet v nové budově Krajského úřadu Kraje Vysočina. Škola chce rozvíjet pokročilé digitální technologie. Plugin americké firmy Enscape ve spojení s brýlemi pro virtuální realitu je technologie, kterou ještě běžně nepoužívají ani velké firmy.

NovinkyVysočina.cz informovala Eva Neuwirthová, tisková mluvčí Kraj Vysočina.

(rp,novinkyvysocina.cz,foto:krajvysocina)Měla by být Markéta Pekarová Adamová odvolána z funkce předsedkyně Sněmovny?

Ano
transparent.gif transparent.gif
41%
Ne
transparent.gif transparent.gif
20%
Je mi to jedno
transparent.gif transparent.gif
39%