Svátek má: Oleg

Regiony

Velikost textu:

Vězeňkyně vyprávěly školákům své osudy. Hrál i Katr-band

Vězeňkyně vyprávěly školákům své osudy. Hrál i Katr-band

Již podruhé připravili pelhřimovští policisté ve spolupráci s Městem Pelhřimov a Vězeňskou službou České republiky, Věznicí Světlá nad Sázavou Komponovaný program v rámci prevence kriminality.

Odsouzeňkyně ve Světlé nad Sázavou. Dnes už některé i bývalé.
3. prosince 2017 - 11:00

Setkání dětí s odsouzenými a vyslechnutí jejich osudů se pro ně stává výjimečným zážitkem, který v nich zanechá trvalejší stopu a zcela jistě se zamyslí nad okolnostmi, které vedly tyto odsouzené za brány věznice.

Samotný program připravily pro děti odsouzené ženy. Postupně vyprávěly své životní osudy, které je dovedly až do výkonu trestu. Jednotlivé příběhy o jejich životních cestách prokládaly hudebními vstupy jejich kapely Katr-band, která vznikla právě za branami světelské věznice.

Tři z odsouzených žen školákům přiblížily svoji životní cestu, která je následně dovedla až do vězeňského prostředí. U všech odsouzených žen byla tato cesta za brány věznice spojena zejména s užíváním drog.

Všechny tři odsouzené žily spořádaným životem a měly spokojené dětství až do té doby, kdy poprvé sáhly po droze, konkrétně po marihuaně. Následoval přechod k tvrdším drogám, s jejichž užíváním se přidala zejména majetková trestná činnost a v případě dvou odsouzených žen i distribuce drog.


Děti si odnesly intenzivní zážitek proložený moderní hudbou a spoustou zajímavých informací. Pro preventivní působení je, a to zejména u mládeže, vždy lepší možnost přímého konfrontování s realitou, než zprostředkované vyprávění něčích příběhů a životních cest.

(pšt, novinkyvysocina.cz, ilustr.foto: archív)