Svátek má: Martina

Regiony

Velikost textu:

Vězení za víno. Lapený zloděj se ho ani nenapil

Vězení za víno. Lapený zloděj se ho ani nenapil

Policisté z obvodního oddělení v Jihlavě sdělili podezření třiapadesátiletému muži ze spáchání přečinu krádeže, kterého se dopustil i přesto, že již byl za obdobnou trestnou činnost ve vězení.

Policie si zlodějíčky vyzvedává poměrně často
11. srpna 2017 - 11:00

Za krádeže si odpykal trest odnětí svobody v délce čtrnácti měsíců. Novinkyvysocina.cz o tom informoval tiskový odbor Policie Jihlava.

Muž byl v březnu letošního roku z výkonu trestu odnětí propuštěn. Jenomže v pondělí 7. srpna byl po jedenácté hodině dopoledne opět přistižen u krádeže vína v jednom z obchodních řetězců na ulici Romana Havelky v Jihlavě.

Láhev vína v hodnotě necelých padesáti korun si nejprve uložil do nákupního košíku. Poté ji však vyndal a vložil ji do batohu, který měl na zádech a prošel přes pokladnu, aniž by víno zaplatil.

V prostoru za pokladnou pak byl zadržen pracovníky prodejny, kteří na místo přivolali policisty a ti si pachatele převzali.

Na svobodě se lapka ani neohřál a za mříže asi půjde znovu

Ve věci je nyní konáno zkrácené přípravné řízení a třiapadesátiletému muži v případě odsouzení hrozí trest odnětí svobody až na tři roky.

(pšt, hasicskelisty.cz, foto: PČR)