Svátek má: Roman

Regiony

Velikost textu:

Vesnicí Kraje Vysočina roku 2019 se stala obec Sobíňov

Vesnicí Kraje Vysočina roku 2019 se stala obec Sobíňov

Titul Vesnice Kraje Vysočina roku 2019 získala obec Sobíňov na Havlíčkobrodsku. Obec zvítězila zejména díky ukázkové péči o historické a kulturní dědictví a příkladné práci v oblasti strategického plánování.

Malebné objekty v obci Sobíˇov
4. června 2019 - 11:00

Inspirací pro ostatní obce by mohla být také podpora mezigeneračního soužití a udržování povědomí o historii obce zejména pořádáním mnoha zajímavých akcí pro občany v průběhu roku. Novinkyvysocina.cz o tom informoval tiskový odbor Kraje Vysočina.

Ukázková je také spolupráce obce s podnikatelským sektorem a místními spolky zejména v oblasti péče o obecní zeleň a místní památky a stavby.
 
Od pondělí do čtvrtka minulého týdne objížděla desetičlenná krajská komise přihlášené obce do letošního ročníku soutěže Vesnice roku. Porota najezdila po kraji více než 500 km a při dvouhodinových prezentacích jednotlivých obcí nachodila úctyhodných 65 000 kroků a dokonce i najezdila několik kilometrů na kolech.  


„Všechny přihlášené obce měly představení svých obcí perfektně připravené a bylo opravdu velmi složité vybrat vítěze jednotlivých kategorií,“ uvedla předsedkyně komise Pavla Chadimová, starostka obce Heřmanov (vítěz Vesnice roku 2017) při oznámení výsledků, které se konalo ve čtvrtek 30. května v pozdních odpoledních hodinách v obci Vepříkov.

Tato obec je vítězem loňského krajského kola. "Gratuluji obci Sobíňov k titulu a ostatním přihlášeným obcím musím poděkovat za skvělou práci a odvahu, se kterou se do soutěže nebály přihlásit a za jejich ochotu a píli při prezentaci svých obcí. Doufám, že tento počin splnil cíl celé soutěže, a to povzbudit obyvatele obcí, aby se aktivně účastnili na rozvoji svého domova a upozornit veřejnost na význam venkova," uvedl náměstek hejtmana pro oblast regionálního rozvoje Pavel Pacal.

Vítězové zlaté, oranžové a zelené stuhy postupují do celostátního kola, kde se poměří se stejně úspěšnými obcemi z dalších 13 krajů České republiky v dané kategorii. „Vítězům budeme držet palce a doufat v úspěchy v celostátním klání,“ dodal Pavel Pacal.

(pšt, novinkyvysocina.cz, foto: Kraj Vysočina)