Svátek má: Běla

Regiony

Velikost textu:

Velké silniční stavby na Pelhřimovsku drží termíny

Velké silniční stavby na Pelhřimovsku drží termíny

Mezi největší dopravní stavby Kraje Vysočina patří letos na Pelhřimovsku stavba okružní křižovatky u Vodaku v Humpolci na silnicích II/347, II/129 s křížením místní komunikace.

Jedna z dopravních staveb na Pelhřimovsku
31. srpna 2019 - 11:00

Dále probíhá modernizace silnice II/602 Jihlava – Pelhřimov v úsecích Hubenov – Dušejov a Strměchy – Olešná. Obě akce drží nastavený časový harmonogram a vše zatím nasvědčuje tomu, že budou na konci října letošního roku zprovozněny a skončí tak dosavadní dopravní omezení. Novinkyvysocina.cz o tom informoval tiský odbor Kraje Vysočina.
 
„Stavba okružní křižovatky v Humpolci je společnou investicí Kraje Vysočina a města Humpolec, které pod silnicemi aktuálně nechává položit novou kanalizaci a vodovod. Od dokončení této části projektu se bude odvíjet další fáze prací, tzn. že včasná realizace kanalizační a vodovodní infrastruktury ovlivní rychlost nástupu a pokračování prací ze strany silničářů,“ říká radní pro oblast dopravy Jan Hyliš.  


Kraj Vysočina přestavba stávající průsečné křižovatky na okružní a položení nových povrchů přijde na 13 miliónů korun, přibližně třikrát více stojí práce město Humpolec, které však ještě opraví chodníky a veřejné osvětlení. Vzhledem k tomu, že stavba je situována v centru města a je spojena s jistými dopravními komplikacemi, láká především chodce a cyklisty pro krácení cesty.


„Průchod staveništěm je zakázán a jeho porušováním veřejnost ohrožuje své zdraví,“ upozorňují oba investoři stavby. Pozitivní je fakt, že na východní silniční větvi od marketu směrem k městu je už nachystána pláň, osazeny obruby a v následujících týdnech bude položena první konstrukční vrstva nové vozovky.

Tento stav už umožní průjezd dopravy od centra města k obchodnímu domu a uzavření zbývající části frekventovanější silnice II/129 směrem od křižovatky k novému autobusovému nádraží tak, aby napojení na novou křižovatku bylo kompletní.
(pšt, novinkyvysocina.cz, foto: Kraj Vysočina)