Svátek má: Oleg

Regiony

Velikost textu:

Velká radost nad Malou knihovnickou slavností

Velká radost nad Malou knihovnickou slavností

Knihovna v Havlíčkově Brodě upořádala už šestnáctou „Malou knihovnickou slavnost“, na které každoročně oceňuje záslužnou práci knihovníků neprofesionálních knihoven v Kraji Vysočina.

Oceňování obětavých knihovníků
17. listopadu 2017 - 11:00

Z každého okresu získala jedna knihovna titul Knihovna Vysočiny roku 2017 a jedna knihovna ocenění II. stupně. Tradičně se oceňovala také knihovna s nejlepší webovou stránkou a s největším počtem bodů zvítězila Místní knihovna Sázavka pod vedením knihovnice Evy Vlčkové.
 
„Neprofesionální knihovny plní v obcích nezastupitelnou funkci, jsou nejen místem, kde si lze půjčit knihy a další tiskoviny, ale stávají se i komunitním centrem obcí. Za to patří velké díky knihovníkům, ale také zřizovatelům knihoven, které je podporují a zvelebují,“ uvedla pro Novinkyvysocina.cz Jana Fischerová, náměstkyně hejtmana pro oblast kultury, památkové péče a cestovního ruchu.


Jak taková vzorná podpora ze strany obcí vypadá, se mohou nyní čtenáři přesvědčit právě v místní knihovně v Sázavce, kde obec nedávno provedla kompletní rekonstrukci a rozšíření prostor, včetně vybavení knihovny novým nábytkem.

(pšt, novinkyvysocina.cz, foto: Kraj Vysočina)