Svátek má: Gabriel

Regiony

Velikost textu:

Veletrh završil svoje putování po Kraji Vysočina

Veletrh završil svoje putování po Kraji Vysočina

Veletrh mezinárodních příležitostí ukončil svoje putování po největších městech Kraje Vysočina. 

Z veletrhu v Třebíči
11. dubna 2018 - 11:00

Třebíč tak hostila poslední z letošních veletrhů, na jehož organizaci se podílel Odbor školství, mládeže a sportu Kraje Vysočina, Hodina H, Zdravý kraj Vysočina a město Třebíč. Novinkyvysocina o tom informoval tiskový odbor Kraje Vysočina.

Skvělé zázemí poskytlo veletrhu Gymnázium Třebíč. Zájem škol byl veliký, a tak se během celé akce vystřídalo více jak 250 studentů středních škol z Třebíče, Moravských Budějovic a Velkého Meziříčí.
 
Studenti měli možnost vyslechnout nabídku jednotlivých prezentujících a v malých skupinkách se mohli dotazovat na detaily aktivit, které je zaujaly. Kraj Vysočina představil možnosti studia v partnerských regionech, například program Rok v Champagne-Ardenne, a na to navazující systém stipendií.

Veletrh mezinárodních příležitostí ve Žďáru nad Sázavou

Studenty zaujal také program eTwinning, který nabízí školám a jejich pedagogům zařadit do běžné výuky nefinanční typ evropského projektu a studentům tak výuku zpestřit.

Stoleček Zdravého kraje Vysočina informoval o oblastech, ve kterých působí a o aktivitách, do kterých se mohou studenti aktivně zapojit.


(pšt, novinkyvysocina.cz, foto: Kraj Vysočina)