Svátek má: Julie

Regiony

Velikost textu:

Veletrh firem JOBSTART již po dvanácté na VŠP v Jihlavě

Veletrh firem JOBSTART již po dvanácté na VŠP v Jihlavě

Ve dnech 21. - 23. listopadu 2023 proběhne na VŠPJ v pořadí již dvanáctý ročník veletrhu pracovních příležitostí a praxí pro studenty, absolventy, zaměstnance a přátele školy.

Z plakátu k akci
14. listopadu 2023 - 11:00

Veletrh se bude konat ve Výukovém centru VŠPJ v ulici Tolstého v Jihlavě a jeho přilehlých prostorách, a to od 9.30 do 17.00 hodin. Vždy v čase od 9.30 do 14.00 hod. se můžete těšit na nabídky od vystavovatelů, odpolední program je pak věnován odborným přednáškám se zaměření na rozvoj profesních dovedností.

První den veletrhu se představí zaměstnavatelé společností, které jsou vhodné pro studenty a absolventy Katedry ekonomických studií a Katedry cestovního ruchu. Další den mohou využít svou šanci studenti a absolventi Katedry zdravotnických studií a Katedry sociální práce. V posledním čtvrtečním dni dorazí zaměstnavatelé vhodní pro studenty a absolventy Katedry technických studií.

Nabídka bude opravdu pestrá, protože svou účast na veletrhu potvrdilo více než padesát vystavovatelů z celé České republiky působících v různých odvětvích na trhu.

Cílem veletrhu je umožnit studentům a absolventům školy osobní setkání se zaměstnavateli za účelem navázání spolupráce, získání praxe, stáže, brigády nebo pracovního uplatnění. Jedná se o unikátní příležitost propojení studentů a absolventů se zástupci zaměstnavatelů v kontextu přípravy vstupu na pracovní trh, přípravy na pracovní pohovory, získání nových poznatků a zkušeností o průběhu zaměstnání.

Studenti zde mohou také navázat spolupráci se zaměstnavateli ve vedení závěrečných prací i jiných odborných prací. Nedílnou součástí veletrhu je i bohatý program, který zajišťují zástupci jednotlivých kateder a oddělení vysoké školy, dále komentované prohlídky, diskusní skupiny a seznámení s poskytovanými službami Vysoké školy polytechnické Jihlava.

Můžete se také těšit na ochutnávku kariérového poradenství a koučování, získat nabídku na studium či práci v zahraničí, nebo si otestovat své znalosti anglického jazyka.

Většina vystavovatelů je také připravena pomoci studentům a absolventům s přípravou na pracovní pohovor, poradit s úpravou životopisu, sdělit tipy, jak uspět u výběrových řízení i poradit v pracovně-právní oblasti.

Jedná se o jedinečnou událost v krajském městě Jihlava, kterou JOBStart prezentuje jako: „Příležitost rozehrát svoji budoucnost!“Vysoká škola polytechnická Jihlava byla zřízena v roce 2004 jako první veřejná vysoká škola neuniverzitního typu v České republice, a je zároveň jedinou veřejnou vysokou školou se sídlem v Kraji Vysočina. V současné době škola poskytuje vzdělání v 8 bakalářských tříletých studijních programech: Aplikovaná informatika, Aplikovaná technika pro průmyslovou praxi, Aplikované strojírenství, Cestovní ruch, Finance a řízení, Porodní asistentka, Všeobecná sestra, Zdravotně sociální péče a ve 2 navazujících magisterských dvouletých studijních programech: Aplikovaná technika pro průmyslovou praxi a Sociální práce v péči o duševní zdraví.  Lze na vysoké škole studovat prezenčně či kombinovaně. Na škole nyní studuje přes 2 000 studentů.

NovinkyVysočina.cz informovala Mgr. Martina Tomšů, tisková mluvčí, Vysoká škola polytechnická Jihlava.

(rp,novinkyvysocina.cz,foto:vsp)Zrušili byste koncesionářské poplatky?

Ano
transparent.gif transparent.gif
67%
Ne
transparent.gif transparent.gif
17%
Nevím
transparent.gif transparent.gif
16%