Svátek má: Jeroným

Regiony

Velikost textu:

Vedení Kraje Vysočina řešilo výstavbu jaderného bloku Dukovany

Vedení Kraje Vysočina řešilo výstavbu jaderného bloku Dukovany

Hejtman Kraje Vysočina Vítězslav Schrek a jeho náměstkyně pro oblast regionálního rozvoje Hana Hajnová se setkali na vlastní žádost s premiérem Petrem Fialou, vybranými členy Vlády a vedením energetické společnosti ČEZ.

Elektrárna Dukovany
12. září 2022 - 11:00

Vedení kraje chtělo vědět informace ve věci dalšího postupu příprav speciálního zákona, který by měl umožnil urychlit proces výstavby nového jaderného bloku Dukovan a dalších výroben energie z obnovitelných zdrojů.

Vedení Kraje Vysočina vyvolalo jednání k zadání studie, která zmapuje sociální a ekonomické dopady stavby. Ta podle předběžných odhadů přivede do regionu s největší pravděpodobností několik tisíc nových pracovníků. Tématem jednání bylo možné zkrácení povolovacího řízení i snížení možných vedlejších efektů stavby na obyvatele žijící v okolí stavby.
 


„Vedení kraje přípravy na výstavbu nových bloků nepodceňuje, děláme kroky a opatření, aby na to Vysočina byla dobře připravená, aby výstavba v Dukovanech naopak byla pro náš region rozvojová příležitost," uvedl hejtman Kraje Vysočina Vítězslav Schrek. Zadání socioekonomické studie bude příslušet ministerstvu pro místní rozvoj, s nímž je podle hejtmana kraj připravený spolupracovat. K dopadu dostavby Dukovan na okolí jsou podle hejtmana k dispozici zatím pouze dílčí studie. Je potřeba se připravit na to, aby dělníci i jejich rodiny měli kde bydlet a měli zajištěné základní veřejné služby. To znamená, aby děti měly kam chodit do škol, aby pro ně byla dostupná zdravotnická péče. Samozřejmě myslíme i na dopravu," uvedl Vítězslav Schrek.

Podle hejtmana na Vysočině navíc možná nastane souběh dvou velkých investic, druhou je stavba vysokorychlostní železniční tratě.

NovinkyVysočina informovala Eva Neuwirthová, tisková mluvčí, Kraj Vysočina.

(rp,novinkyvysocina.cz,foto:čez)Důvěřujete vládě Petra Fialy?

Ano
transparent.gif transparent.gif
32%
Ne
transparent.gif transparent.gif
68%