Svátek má: Filip

Regiony

Velikost textu:

Ve Vrchlického ulici u nemocnice bude opět položen nový „tichý“ asfalt

Ve Vrchlického ulici u nemocnice bude opět položen nový „tichý“ asfalt

Město chystá opravy ulice Vrchlického v Jihlavě. Podle jeho informací se bude jednat o úsek od okružní křižovatky ulic Vrchlického-Hamerníkova-U Cvičiště.

Komunikace na Vrchlického ulici
7. října 2019 - 11:00

Pokračovat bude oprava po most přes silnici I. třídy nedaleko Uni hobby marketu. „Výběrové řízení na dodavatele stavebních prací nebylo dosud uzavřeno. S realizací akce počítáme buď na podzim letošního roku nebo na jaře příštího roku,“ informoval Karel Trojan z jihlavského odboru dopravy.
 
Náklady na opravy město předběžně vyčíslilo na více než pět milionů korun. Dle Trojana v rámci rekonstrukce dojde k úplné výměně obrusné vrstvy povrchu a asi v 30 % i ložní vrstvy.

„V úseku od křižovatky s ulicí Dr. Procházky po výjezd z parkoviště u urgentního příjmu nemocnice bude na obrusnou vrstvu použit nízkohlučný asfaltový koberec,“ doplnil Trojan.


Dále však nízkohlučný asfalt pokračovat nebude. „Jde o nefunkční opatření, protože tichý asfalt udrží své protihlukové vlastnosti maximálně do první zimy a pak je ztrácí,“ vysvětlil náměstek jihlavské primátorky Petr Laštovička (ODS).

(pšt, novinkyvysocina.cz, zdroj: Jihlavské listy)