Svátek má: Laura

Regiony

Velikost textu:

Ve sběru elektra v obcích je Kraj Vysočina jednoznačně nejlepší

Ve sběru elektra v obcích je Kraj Vysočina jednoznačně nejlepší

Ve zpětném odběru elektrospotřebičů ze sběrných míst v obcích dle výtěžnosti v kilogramech na obyvatele v roce 2019 Kraj obsadil první místo mezi kraji.

Ilustrační foto.
12. května 2020 - 11:00

Obce se na sběru podílí z 66%, dalšími „sběrači“ jsou prodejci, dobrovolní hasiči a mobilní sběry. To jsou výsledky kolektivního systému pro zpětný odběr elektrospotřebičů ELEKTROWIN a.s. za rok 2019. Novinkyvysocina.cz o tom informoval tiskový odbor Kraje Vysočina.
 
Předcházení vzniku odpadu, kam zpětný odběr elektrospotřebičů spadá, má na Vysočině dlouholetou tradici. Vedle technické podpory – vybavení sběrnými nádobami, zabezpečení sběrných dvorů je neméně důležitou součástí i environmentální osvěta.


Spolupráce kraje se společností ELEKTROWIN se daří realizovat již od roku 2010. Letní dovádění s Vysočinou, zahájení sezóny v záchranné Stanici Pavlov nebo Den s Krajem Vysočina jsou tradiční akce pro laickou veřejnost.

"Pro tu odbornou jsou určeny semináře a exkurze nebo informační materiály shrnující základy odpadového hospodářství a příklady dobré praxe,“ uvedl příklady podporovaných aktivit krajský radní pro zemědělství a životní prostředí Martin Hyský. Nejlepší odpad je ten, který nevznikne!

(pšt, novinkyvysocina.cz, foto: Kraj Vysočina)