Svátek má: Běla

Regiony

Velikost textu:

V září lze žádat o dotace na hospodaření v lesích

V září lze žádat o dotace na hospodaření v lesích

Aktuálně byl zahájen příjem žádostí v rámci dotačního titulu Fondu Vysočiny Hospodaření v lesích 2019 II. Dosud bylo doručeno na krajský úřad celkem 215 žádostí za 18,2 mil. Kč.

Ilustrační foto
4. září 2019 - 11:00

Kraj Vysočina je v této dotační výzvě připraven mezi majitele lesů a osoby v lesích hospodařících rozdělit až 50 milionů korun. „Stejný dotační titul vypsal kraj už na jaře letošního roku, a tehdy mezi 474 žadatelů rozdělil prvních 26 milionů korun,“ sdělil pro Novinkyvysocina.cz krajský radní pro oblast životního prostředí a zemědělství Martin Hyský.

Zároveň dodává, že krajské peníze mají pomoci majitelům lesů nebo lesním hospodářům na Vysočině zmírnit následky kůrovcové kalamity a podpořit obnovu lesních porostů v regionu.
 
Žádosti o dotace v rámci titulu Hospodaření v lesích 2019 II. přijímá Kraj Vysočina od 2. do 30. září 2019, přičemž podání žádosti není omezeno ani vyloučeno úspěšným přidělením dotace už v jarní výzvě.


„Předpokládáme, že většina žádostí bude stejně jako na jaře zacílena na pořizování oplocenek. Připomínám proto, že i v aktuální výzvě platí, že oplocenka musí být osázena alespoň z 50 % vyjmenovanými dřevinami,“ připomíná Martin Hyský.

Maximální výše dotace pro majitele lesů na území Kraje Vysočina nebo osoby v lesích hospodařících je 500 tisíc korun a vyúčtování skutečných nákladů je třeba dodat do 31. července 2020.

(pšt, novinkyvysocina.cz, foto: Kraj Vysočina)