Svátek má: Markéta

Regiony

Velikost textu:

V ulicích Jihlavy se v příštím roce objeví asistenti prevence

V ulicích Jihlavy se v příštím roce objeví asistenti prevence

Strážníkům jihlavské městské policie by měli od začátku příštího roku pomáhat asistenti prevence kriminality. Vyplynulo to ze zářijového jednání zastupitelstva.

Ilustrační foto
30. října 2019 - 11:00

Zastupitelé při jednání schválili Strategický plán sociálního začleňování města Jihlavy v období 2019-2022. Na plánu město spolupracuje s agenturou pro sociální začleňování. Akci dotuje stát.

Právě součástí zmíněného plánu je zřízení asistentů prevence kriminality. O plánu, který zastupitelům předložil uvolněný radní Daniel Škarka (Fórum Jihlava), se diskutovalo téměř hodinu.

„Samotní Romové říkali, že by chtěli asistenty prevence kriminality v ulicích města Jihlavy,“ obhajovala záměr zastupitelka Eva Nováková (Žijeme Jihlavou!).

Na názor se primátorka města Karolína Koubová (Fórum Jihlava) zeptala ředitele městské policie Jana Frence. Ten byl osobně u vzniku asistentů prevence kriminality v ČR.


Frenc poukázal, že byli určeni především do vyloučených lokalit především v severních Čechách jako byla například Smržovka, Tanvald nebo Duchcov. Později je začala nabírat také statutární města. Ředitel se domnívá, že ve statutárních městech asistenti prevence kriminality nefungují dobře. Proto je třeba zvýšit v dané problematice důraz na její důležitost v rámci bezpečnosti občanů.

(pšt, novinkyvysocina.cz, zdroj: Jihlavské listy)