Svátek má: Monika

Regiony

Velikost textu:

V Telči končí opravy radnice, úředníci se budou vracet od března

V Telči končí opravy radnice, úředníci se budou vracet od března

V Telči na Jihlavsku dokončuje stavební firma pro město rekonstrukci budovy radnice na historickém náměstí Zachariáše z Hradce.

Radnice Telč.
20. ledna 2022 - 11:00

Pracovníci městského úřadu se tam budou postupně vracet od března do května. V přízemí bude opět informační centrum, nově se lidé budou moci podívat do klenutého sklepa radnice, v němž budou umístěné muzejní exponáty.

V prvním a druhém nadzemním podlaží hlavní budovy radnice stavbaři udělali nové rozvody elektřiny, topení, vody i kanalizace, upravovali sklepení. Město nechalo revitalizovat také dvorní trakt historického domu s bývalou šatlavou a stodolou. Ve dvoře radnice by mělo být rovněž místo pro uložení kol s nabíjecí stanicí. Na průběh oprav radnice dohlíželi památkáři.

Na opravenou radnici se jako první vrátí městský odbor rozvoje a plánování, bude v podkroví domu, jehož se nynější stavební práce téměř netýkaly. Část úředníků přechodně využívá dům na náměstí s popisným číslem 70, který je vedle budovy se základní uměleckou školou a městskou knihovnou.


Také tyto dva domy by město chtělo rekonstruovat. Starosta uvedl, že pokud všechno dobře dopadne, požádá Telč na tento záměr o dotaci ještě v letošním roce.

S pomocí evropské dotace už město Telč opravilo měšťanský dům na náměstí Zachariáše z Hradce, ve kterém sídlí dům dětí a mládeže. Opravy tohoto historického domu byly dokončené předloni.


(pšt, novinkyvysocina.cz, zdroj: Jihlavské listy)