Svátek má: Kristián

Regiony

Velikost textu:

V Polné v prosinci vyřeší rozpočet. Za popelnice zaplatí více

V Polné v prosinci vyřeší rozpočet. Za popelnice zaplatí více

Ze všech měst na Jihlavsku jsou nejdál s přípravami hospodaření na příští rok v Polné. Rozpočet města na rok 2020 je vyrovnaný, a to ve výši cca 19 milionů korun.

Ilustrační foto
25. listopadu 2019 - 11:00

Jeho pracovní verze včetně harmonogramu projednávání byla již v radě a dokonce už i v zastupitelstvu. Už visí na úřední desce a uskuteční se pracovní schůzka zastupitelů s ekonomem radnice. „Následně bude projednán ve finančním výboru zastupitelstva a předpokládám, že bude schválen na osmém zasedání zastupitelstva 9. prosince,“ vysvětlil starosta Jindřich Skočdopole.


Rok 2020 bude podle něj přípravným rokem na projektovou přípravu projektů řešících koupání v Polné a rozšíření kapacity základní školy. „Využijeme dotace ministerstva pro místní rozvoj na rekonstrukci komunikací v ulici Sadová a U Jatek, budeme realizovat kanalizaci na letním táboře v Rohozné a další aktivity budou řešeny v první polovině příštího roku,“ doplnil.

Kostel sv. Mikuláše v Ševětíně ukrývá pozoruhodné nástěnné malby


Město dlouhé roky patřilo se srovnatelně velkými městy k těm, která držela roční poplatek za popelnice do výše 500 Kč na občana. Na rok 2020 schválilo zastupitelstvo v pondělí 11. listopadu částku o 45 korun na občana vyšší. Nově se tedy bude platit 520 korun.

„Nadále platí, že občané mohou využívat slevy, které jsou určeny například malým dětem, seniorům, občanům místních částí a podobně,“ vysvětlil starosta.

Jedním z hlavních důvodů navýšení částky o 45 Kč je podle něj zvýšení tonáže směsného odpadu (o 250 tun) a také růst cen za odvoz kontejnerů na papír a plast. Město podle starosty ale nemá problémy s neplatiči, pouze výjimečně s okamžitým řešením.

„V této oblasti v současné době připravujeme žádost o dotaci, jejíž součástí by měly být popelnice na bioodpad, aby bylo možné vyvážet střídavě směsný komunální odpad a bioodpad,“ dodal.

(pšt, novinkyvysocina.cz, zdroj: Jihlavské listy)