Svátek má: Květa

Regiony

Velikost textu:

V pelhřimovské nemocnici bude za několik týdnů nová lékárna

V pelhřimovské nemocnici bude za několik týdnů nová lékárna

Už v průběhu  jara budou mít klienti Nemocnice Pelhřimov možnost vyzvednout si léky nebo nakoupit volně dostupné léky v nových prostorách ústavní lékárny umístěné ve vestibulu hlavní lůžkové budovy.

Nemocnice Pelhřimov
22. března 2019 - 10:00

V provozu zůstává i centrální lékárna, nové výdejní místo má veřejnosti a pacientům ušetřit čas, zkrátit vzdálenosti a usnadnit orientaci. Stavební úpravy nové lékárny hradí ze svého rozpočtu zřizovatel nemocnice Kraj Vysočina, nemocnice pak uhradí nákup vybavení a zařízení lékárny. Otevření nové lékárny je otázkou několika týdnů.
 
Další probíhající akcí je projekt rozšíření urgentního příjmu nemocnice, včetně přesunu lékařské pohotovostní služby pro dospělé do hlavní budovy.

Krajská vědecká knihovna v Liberci zve na přednášku Gallasové a Clam-Gallasové

Úpravou současného urgentního příjmu vznikne funkční prostor se čtyřmi expektačními lůžky s přestavbou jednoho ze stávajících operačních sálů.

"Součástí tohoto pracoviště bude plně krytý příjezd sanitek. Celkové náklady na tuto akci odhadujeme na 20-30 miliónů korun a uhrazeny budou z rozpočtu Kraje Vysočina. Termín zahájení předpokládáme ještě v letošním roce, s dokončením nejpozději v polovině příštího roku,“ informoval Novinkyvysocina.cz náměstek hejtmana pro oblast ekonomiky a majetku Martin Kukla.


Koncem tohoto roku budou zahájeny i přípravy stavby nového pavilonu, umístěného za hlavním vstupem do areálu pelhřimovské nemocnice, který bude zázemím pro dětské, gynekologicko porodnické a neurologické oddělení, doplněné o ambulantní trakt a podzemní parkoviště, s kapacitou cca 60 míst.

(pšt, novinkyvysocina.cz, foto: Kraj Vysočina)