Svátek má: Nora

Regiony

Velikost textu:

V Pelhřimově začnou se stavební úpravou urgentního příjmu příští jaro

V Pelhřimově začnou se stavební úpravou urgentního příjmu příští jaro

Už koncem prázdnin by měly začít v objektu Pavilonu akutní medicíny Nemocnice Pelhřimov stavební úpravy urgentního příjmu pro jeho zefektivnění urgentního příjmu.

Areál nemocnice v Pelhřimově.
24. května 2020 - 11:00

„Nemocnice Pelhřimov je poslední z krajských nemocnic, které chybí expektační lůžka. Na jaře příštího roku bude moci nemocnice využívat přestavěný prostor. Nově zde bude mít prostory i lékařská pohotovostní služba pro dospělé, která byla dosud zajišťována v jiném odlehlejším pavilonu,“ uvedl pro Novinkyvysocina.cz náměstek hejtmana pro oblast zdravotnictví Vladimír Novotný.
 
Stavební úpravy budou probíhat v současných prostorách urgentního příjmu a přilehlých prostorách chirurgických ambulancí. V prostorách ambulantního traktu vznikne nové triážní pracoviště a prostor urgentního příjmu bude rozšířen o čtyři kompletně monitorovaná lůžka.

„V rámci projektu počítáme s rozšířením krytého příjezdu sanitek, tak, aby předávání pacientů mohlo probíhat komfortně za každého počasí. Veškeré práce budou probíhat za provozu. Klienti nemocnice zaznamenají mírná omezení v době, kdy budou probíhat stavební práce, které se dotknou instalace vyvolávacího systému v současných ambulancích,“ popisuje Martin Kukla, náměstek hejtmana pro oblast ekonomiky a majetku.
 

Veškeré stavební práce na vybudování emergency bude hradit ze svého rozpočtu Kraj Vysočina. Kromě tohoto projektu bude v letošním roce v areále Nemocnice Pelhřimov na podzim zahájena stavba nového pavilonu pro dětské, gynekologicko-porodnické a neurologické oddělení.

Generální oprava také čeká historickou budovu ředitelství nemocnice.

(pšt, novinkyvysocina.cz, foto: Kraj Vysočina)