Svátek má: Vladimír

Regiony

Velikost textu:

V neděli začíná platit několik novinek ve vlakovém jízdním řádu

V neděli začíná platit několik novinek ve vlakovém jízdním řádu

Nový vlakový jízdní řád pro rok 2019 začíná platit v neděli 9.prosince 2018. Většiny tratí se dotýká jen drobnými úpravami, nejvýznamněji dopadá na trať č. 238 Havlíčkův Brod – Pardubice.

Ilustrační foto
6. prosince 2018 - 11:00

V celkovém srovnání je v souladu s žádostí kraje a po dohodě se zástupci obcí proti roku 2018 mírně navýšen. Novinkyvysocina.cz o tom informoval tiskový odbor Kraje Vysočina.
 
„Zavedení pravidelného hodinového intervalu mezi Havlíčkovým Brodem, Chotěboří, Ždírcem nad Doubravou a Hlinskem v Čechách výrazně zrychlí cestování do Pardubic a zlepší se přestupní návaznosti v Havlíčkově Brodě na rychlíky směru Praha-Brno,“ přibližuje hlavní změny na trati 238 hejtman Jiří Běhounek.
 
Na trati 212 Světlá nad Sázavou – Ledeč nad Sázavou – Čerčany dochází jen k drobným posunům. Dopolední vlak z Čerčan do Ledče nad Sázavou (Os 9225) přijede do Ledče nad Sázavou o 23 minut později, nově s odjezdem z Čerčan v 7:33 a příjezdem do Ledče nad Sázavou v 9:41.


Změna je vyvolána požadovaných posunem vlaku na území Středočeského kraje. Časové polohy a datová omezení ostatních vlaků se nemění.

(pšt, novinkyvysocina.cz, foto: Kraj Vysočina)