Svátek má: Vladimír

Regiony

Velikost textu:

V Kamenici nad Lipou začalo tradiční Hračkobraní

V Kamenici nad Lipou začalo tradiční Hračkobraní

Prázdniny na Vysočině tradičně začínají Hračkobraním v Kamenici nad Lipou. Letos si ho malí i velcí hosté mohou užít až do 16. července. 

Radní Jana Fialová při setkání s nejmenšími
14.červenec 2017 - 11:01

Místní zámek se zahradou s památnou lípou zaměstná děti na celé hodiny, dospělí si mohou užít doprovodného programu. Platí, že kdo si hraje nezlobí.

"U nás na Vysočině jsme si toto spojení trochu upravili a říkáme, že kdo si staví, nezlobí. Užít si prázdniny bez Hračkobraní by nebylo to pravé, k Vysočině a Kamenici nad Lipou to prostě patří,“ sdělila pro Novinkyvysocina.cz radní pro oblast školství, mládeže a sportu Jana Fialová.

Výrobci, především ti tuzemští, v Kamenici nad Lipou letos už dvanáctým  rokem nabízejí a představují pouze hračky z přírodních materiálů, většina z nich nese značku ruční práce.

Největší úspěch v den zahájení Hračkobraní mělo dětské lepenkové divadélko, které variabilně pracovalo s dětskou představivostí a navíc je skladné a děti se o něj nemohou zranit.

Vítěz letošní výtvarné soutěže je ze základky v Hněvkovicích

Zájem dětí jako obvykle patří i hadrovým maňáskům a třetí místo v oblibě děti přiřadily vláčkům, které bez zastávky brázdí výstavními sály.

(pšt, novinkyvysocina.cz, foto: Kraj Vysočina)