Svátek má: Alois

Regiony

Velikost textu:

V Kamenici nad Lipou se oceňovaly Počiny roku 2017

V Kamenici nad Lipou se oceňovaly Počiny roku 2017

 V prostorách zámku v Kamenici nad Lipou se v pondělí 4.června předávalo ocenění v krajských anketách Skutek roku 2017 a Zlatá jeřabina – Ceny Kraje Vysočina za kulturní počin roku 2017.

Slavnostní udílení cen
8. června 2018 - 11:00

Veřejnost hlasovala pro oblíbenou kulturní akci, příkladnou obnovu památkových objektů nebo dobrovolné skutky jednotlivců a zajímavé projekty právnických osob v průběhu měsíce března. Novinkyvysocina.cz o tom informoval tiskový odbor Kraje Vysočina.

Slavnostní setkání s osobnostmi tak udělal definitivní tečku za letošním ročníkem obou anket. V letošním roce bylo uděleno i Čestné uznání náměstkyně hejtmana pro oblast kultury, památkové péče, cestovního ruchu a mezinárodních vztahů Jany Fischerové za významný přínos v oblasti hmotného kulturního dědictví za rok 2017.


Oceněným počinem se stala Obnova Rytířského sálu včetně restaurování nástěnných maleb na zámku ve Velkém Meziříčí. Prvním třem oceněným počinům v každé kategorii byl poskytnut finanční dar ve výši 30 000 Kč za 1.místo, 20 000 Kč za 2.místo a 10 000 Kč za 3.místo, vítěz si navíc odváží originální plaketu ve tvaru jeřabiny.


(pšt, novinkyvysocina.cz, zdroj a foto: Kraj Vysočina)