Svátek má: Radomír

Regiony

Velikost textu:

V Jihlavské ZOO rozšířili službu projektu Euroklíč

V Jihlavské ZOO rozšířili službu projektu Euroklíč

Jeden z nejnavštěvovanějších turistických cílů na Vysočině ZOO Jihlava rozšíří možnosti využívání Euroklíče. Kraj ji podpořil padesáti tisíci korun.

Z návštěvy krajských politiků v jihlavské zoo
4. ledna 2020 - 11:00

Ten umožňuje lidem se sníženou schopností pohybu, seniorům a rodinám s dětmi do tří let rychlý přístup k vyhrazeným výtahům, plošinám nebo například toaletám prostřednictvím speciálního klíče. „Technické řešení mohlo být realizováno i díky padesátitisícovému příspěvku Kraje Vysočina. Se stejnou částkou pro Národní radu osob se zdravotním postižením ČR počítáme v rozpočtu i příští rok,“ informoval Novinkyvysocina.cz náměstek hejtmana pro oblast ekonomiky a majetku Martin Kukla.
 
„Jsem velmi potěšen, že představení projektu EUROKLÍČ v Kraji Vysočina proběhlo právě u nás v jihlavské ZOO. Bezbariérovost je naším velkým tématem, i proto jsou na většině našich sociálních zařízení nainstalovány Eurozámky, stejně jako na plošinách. Navíc nabízíme bezplatné zapůjčení invalidních vozíků. Snažíme se být skutečné přístupnou ZOO,“ říká Jan Vašák ředitel ZOO Jihlava.


„Nic z toho by ale nebylo možné, bez dlouhodobé podpory Ministerstva pro místní rozvoj a jednotlivých krajů. Kraj Vysočina v roce 2019 investoval do realizace projektu Euroklíč 50 000 Kč, za což jsem velmi rád a pevně doufám, že budeme spolupráci v oblasti odstraňování bariér i nadále rozvíjet,“ řekl Václav Krása, předseda Národní rady osob se zdravotním postižením ČR, který přijal nabídku ke krmení jihlavských žiraf a také vyzkoušel funkčnost výtahové plošiny v ZOO Jihlava.

(pšt, novinkyvysocina.cz, foto: Kraj Vysočina)