Svátek má: Brigita

Regiony

Velikost textu:

V Jihlavě to žije, ale...Řeší hlučnou akci na náměstí

V Jihlavě to žije, ale...Řeší hlučnou akci na náměstí

Letošní léto bylo na jihlavském Masarykově náměstí nemálo kulturních akcí. Ty s sebou přinášely také někdy nadměrný hluk.

Ilustrační foto
11. října 2021 - 11:00

Na posledním jednání jihlavského zastupitelstva radnici interpeloval opoziční zastupitel Ladislav Vejmělek (KSČM) v otázce e-mailu od občana, který si stěžoval na  hlučnou akci z 27.8. na Masarykově náměstí. Dle opozičního zastupitele občan naměřil ze svého bytu hluk o síle 90 decibelů.

Dle programu probíhaly v tomto dni na náměstí akce, které organizovalo město v rámci Léta s gustem. „Zřejmě by tam měla být nějaká bariéra, kolik tam těch decibelů může být. Zkontroluje to občas někdo?“ tázal se k akcím na náměstí Vejmělek. Zastupiteli dal za pravdu vedoucí odboru kultury na magistrátu Tomáš Koukal.  

„Nikdo není schopen kromě hygienické stanice říci, jestli ten hluk je v pořádku, nebo není. I mně se zdálo, že tato akce byla přehlučená, a dáme si na to pozor,“ sdělil. S Koukalem souhlasila primátorka města Karolína Koubová (Fórum Jihlava).


Dle ní však příjezd pracovníků hygienické stanice, aby změřili hluk, není většinou možný.  „V takovémto případě doporučuji volat městskou policii. Když to je opravdu tak, že z toho bolí uši, tak je možné se domluvit se zvukařem, aby to trošku stáhl,“ poradila.

Připustila však, že pokud se zvukaři nechce, tak je s ním domluva náročná. Jak upozornila, pokud má akce výjimku z nočního klidu, neznamená, že se vejde do hlukových limitů.
(pšt, novinkyvysocina.cz, zdroj: Jihlavské listy)