Svátek má: Laura

Regiony

Velikost textu:

V Havlíčkově Brodě se opět vařily španělské speciality

V Havlíčkově Brodě se opět vařily španělské speciality

Žáci Obchodní akademie a Hotelové školy Havlíčkův Brod si opět po roce vyzkoušeli přípravu španělských pokrmů pod dohledem profesionála.

Ptíprava španělských pokrmů
20. října 2019 - 11:00

A to v rámci pokračování projektu Kurz španělské gastronomie na českých odborných školách. Novinkyvysocina.cz o tom informoval tiskový odbor Kraje Vysočina.

Šéfkuchař Enrique García Tejada tentokrát sestavil menu skládající se z pečené zeleniny po katalánsku, valencijské paelly a dezertu v podobě pomerančového sorbetu.

S přípravou pomáhali i žáci z partnerské školy ve slovenské Nitře, kteří jsou v Havlíčkově Brodě právě na stáži. Připravený oběd poté naservírovali hostům žáci číšnického oboru.

Za Kraj Vysočina přijela do Havlíčkova Brodu ochutnat španělské speciality náměstkyně hejtmana Jana Fischerová, pozvání ke stolu přijal také obchodní a ekonomický rada španělského velvyslanectví José Manuel Revuelta Lapique.


Jedinečnou příležitost vařit se zkušeným španělským šéfkuchařem Enriquem Garcíou Tejadou budou mít ještě tento měsíc žáci gastrooborů z Karolíny Světlé v Jihlavě.

Tamní výukovou kuchyni zaplní všechny vůně Španělska ve čtvrtek 24. října na Dni španělské kuchyně.

(pšt, novinkyvysocina.cz, foto: Kraj Vysočina)