Svátek má: Matěj

Regiony

Velikost textu:

V baru vyhrožoval nožem. O ten přišel a vrátil se s jinou kudlou

V baru vyhrožoval nožem. O ten přišel a vrátil se s jinou kudlou

Policejní inspektor v těchto dnech sdělil podezření ze spáchání trestného činu devětatřicetiletému muži z Jihlavy, který kuchyňským nožem vyhrožoval obsluze a návštěvníkům restaurantu.

Pomohli a ochránili
20.duben 2017 - 11:00

Muž navštívil provozovnu v Mrštíkově ulici už značně opilý. Nejprve začal svému okolí vyhrožovat brutálním násilím a vybral si i potenciání oběť, jednu z přítomných žen.

Agresor poté usnul na stole a z oblečení mu vypadl na zem kuchyňský nůž. Ten žena vzala a vyhodila. Po několika minutách se muž vzbudil a z restauračního zařízení odešel.

Kéž by ale u toho zůstalo - do provozovny se agresor zase vrátil. Byl opět značně opilý a bylo viditelné, že má v kapse u bundy další kuchyňský nůž. Muž začal slovně vyhrožovat všem hostům, postupně na ně ukazoval a odpočítával.

Návštěvníci provozovny upozornili na jeho jednání obsluhu a na místo byli přivoláni policisté. Podezřelý muž z provozovny mezitím zase odešel, policisté však zjistili jeho popis a směr odchodu.

Opilec si vybíjel vztek na pečivu v nádražní prodejně

Policejní hlídky rozjely pátrání, vzápětí byl opilec dopaden. Nůž u sebe již neměl a policisté mu při dechové zkoušce naměřili hodnotu 2,43 promile alkoholu.

Marně se násilník svého nože zbavil - policisté ho nalezli a zajistili. Muže poté eskortovali na protialkoholní záchytnou stanici k vystřízlivění. Následně sdělili výtečníkovi podezření ze spáchání přečinu nebezpečného vyhrožování.

Případ policisté řešili ve zkráceném přípravném řízení.

(pšt, novinkyvysocina.cz, foto:PČR)