Svátek má: Běla

Regiony

Velikost textu:

Úspěch! Knihovna roku 2019 je ve Větrném Jeníkově

Úspěch! Knihovna roku 2019 je ve Větrném Jeníkově

Ministr kultury Lubomír Zaorálek předal v Zrcadlové kapli Klementina ceny Ministerstva kultury ČR Knihovna roku 2019.

Knihovna ve Větrném Jeníkově
8. října 2019 - 11:00

Smyslem ocenění je vyjádření veřejného uznání knihovnám, jejich pracovníkům i obcím za úsilí o rozvoj knihovnických služeb a čtenářství. Novinkyvysocina.cz o tom informoval tiskový odbor Kraje Vysočina.

Kritéria pro hodnocení postihují šíři a rozmanitost práce knihoven i existenci nutných základních podmínek vytvářených samosprávou. Hlavní cenu a částku 70 000 Kč získala knihovna Kraje Vysočina, a to Místní knihovna Větrný Jeníkov.
 
Knihovna je moderní informační institucí sídlící společně s obecním úřadem v centru městyse v budově novobarok­ního zámku, který je právě pro tyto potřeby částečně zre­konstruován a je chráněnou kulturní památkou. Prostory knihovny jsou vzdušné, barevné a dýchají životem díky mimořádné osobnosti knihovnice.


Její inspirativní a profesio­nální nadšení pro literaturu, knihy, koncepční práci s dět­ským čtenářem a knihovnu vytváří atmosféru, která obrací pozornost obyvatel obce k četbě, vzdělávání i místní historii. Vyzdvihnout a ocenit je potřeba také úzkou spolupráci s vedením obce, základní a mateřskou školou.

Knihovna ve všech směrech plní a překračuje standardy pro dobrou knihovnu, nabízí nejrůznější formy dokumentů, má kvalit­ní fond. Stává se tak místem, kam se lidé rádi vracejí. Knihovnu vede Eva Šamánková.

(pšt, novinkyvysocina.cz, foto: Kraj Vysočina)