Svátek má: Bohuslava

Regiony

Velikost textu:

Únik chlóru v bazénu E. Rošického v Jihlavě. Viník odhalen

Únik chlóru v bazénu E. Rošického v Jihlavě. Viník odhalen

Pracovníky bazénu E.Rošického zaměstnal únik chlóru v prostoru chlórovny. Událost zjistili v 8 hodin a 30 minut pomocí zvukového signálu.

Přítomnost hasičů u bazénu E. Rošického.
10. listopadu 2019 - 11:00

Na místo vyjely jednotky jihlavských hasičů a provedly evakuaci všech přítomných zaměstnanců. Zřídily dekontaminační stanoviště a do nebezpečné zóny vstoupila průzkumná skupina. Na hranici nebezpečné zóny se prováděla detekce chlóru kalibrovaným detektorem.
 
„Hasiči zahájili také stavbu nádrže s vodou na uložení láhve s chlórem. Zhruba v 8 hodin 50 minut dorazila na pomoc jednotka sboru dobrovolných hasičů z Bedřichova. Velitel zásahu vydal pokyn ke zřízení skrápění unikajícího chlóru pomocí hydroventilátoru a okamžitého informování obyvatel domů o možném šíření této látky,“ uvedl Martin Málek, mluvčí společnosti Služby města Jihlavy, která bazén provozuje.Málek dále popsal, že v 8 hodin 55 minut byla nalezena láhev, ze které unikal chlór. Hasiči provedli provizorní zamezení dalšího úniku chlóru a odnesli poškozenou láhev do připraveného bazénu s vodou. Láhev položená v nádrži byla přikryta plachtou. Následovala kontrola prostoru chlórovny. Zasahující skupina vystoupila ze zóny přes dekontaminační stanoviště. „Nakonec bylo zahájeno s provozovatelem bazénu řešení následků úniku.
 
Opakovaně se měřila koncentrace chlóru v okolí místa zásahu a to i na střeše budovy bazénu. Prohlédnul se objekt a cvičení bylo ukončeno. Jednotky se v 10 hodin a 10 začaly vracet na základnu,“ doplnil Málek s tím, že během celé akce řešila vzniklé dopravní situace na komunikaci před objektem bazénu E. Rošického městská policie.

(pšt, novinkyvysocina.cz, zdroj: Jihlavské listy)