Svátek má: Valdemar

Regiony

Velikost textu:

Umělkyně z Francie přijely tvořit do Telče. Připravují Charivari

Umělkyně z Francie přijely tvořit do Telče. Připravují Charivari

Nicole Pérignon a Charlotte Van der Veken, známé výtvarnice z francouzské Remeše budou od začátku července pobývat v Telči na Vysočině.

Ilustrační foto
3. července 2019 - 11:00

To aby v rámci svého třítýdenního rezidenčního pobytu připravily výstavu vlastních děl nazvanou Charivari. Novinkyvysocina.cz o tom informoval tiskový odbor Kraje Vysočina.

Slavnostní vernisáž je naplánována na 20. července a výstava originálních výtvorů inspirovaných Vysočinou potrvá v Městské galerii Hasičský dům do 28. července.

„Zájemci, kteří se chtějí přímo na místě podívat, jak vzniká umění, mohou obě výtvarnice navštívit od 5. července v městské galerii v běžných otevíracích hodinách, samozřejmě kromě pondělí,“ zve do Telče náměstkyně hejtmana pro oblast kultury, památkové péče, cestovního ruchu a mezinárodních vztahů Jana Fischerová.
 
Obě umělkyně z partnerského regionu Kraje Vysočina Grand Est pozval do Telče tamní výtvarník Jan Vičar, který obdobnou uměleckou stáž absolvoval v malé obci Marnay-sur-Seine a posléze v Remeši už před několika lety, a v roce 2018 dokonce získal prestižní cenu Francouzské akademie umění za grafiku.


Červencový tvůrčí pobyt Nicole Pérignon a Charlotte Van der Veken v Telči koordinuje Kraj Vysočina společně s městem Telč, odborným garantem je Oblastní galerie Vysočiny Jihlava. Akce se koná ve spolupráci s 25. ročníkem Francouzsko-české hudební akademie Telč.

(pšt, novinkyvysocina.cz, foto: Kraj Vysočina)