Svátek má: Evžénie

Regiony

Velikost textu:

Udělejte dětem radost. Na Vysočině se koná Hračkobraní!

Udělejte dětem radost. Na Vysočině se koná Hračkobraní!

Nádvoří i park u zámku v Kamenici nad Lipou zaplnily hračky nejrůznějších tvarů a barev vyrobené z přírodních materiálů.

Z Hračkobraní v Kamenici nad Lipou
13. července 2018 - 11:03

Právě zahájené a oblíbené Hračkobraní zde potrvá až do neděle 15. července. Dvě desítky autorů opět nabízejí své originální kousky vyrobené zejména ze dřeva, textilu nebo kovu, z nichž mnohé se pyšní označením správná hračka.

„Hračkobraní má jedinečnou atmosféru a na své si tu přijdou nejen děti, ale také dospělí, kteří se mohou inspirovat vhodným dárkem pro své blízké,“ sdělila pro Novinkyvysocina.cz své dojmy z návštěvy  náměstkyně hejtmana Jana Fischerová.

Tradiční přehlídku hraček v Kamenici nad Lipou i letos doplňují divadelní představení a rozmanité tvořivé dílničky pro děti.

Oblíbená prázdninová přehlídka hraček z přírodního materiálu se na zámku v Kamenici nad Lipou koná letos už po třinácté. Termín Hračkobraní připadá vždy na druhý červencový týden, a to od středy až do neděle.

"Každý rok tu přivítáme nové návštěvníky, ale většina z nich jezdí na festival do Kamenice opakovaně. Děti se u nás rozhodně nenudí a dospělí mohou zároveň pořídit krásné a originální dárky,“ láká na pestrý program Hračkobraní starosta Kamenice nad Lipou Ivan Pfaur.


Zámek v Kamenici nad Lipou, kde se oblíbený festival zaměřený na autorskou tvorbu českých výrobců a návrhářů hraček každoročně v červenci koná, je ve správě Uměleckoprůmyslového musea v Praze.


(pšt, novinkyvysocina.cz, foto: Kraj Vysočina)