Svátek má: Běla

Regiony

Velikost textu:

Třetí posilující dávku očkování podá i mobilní očkovací tým

Třetí posilující dávku očkování podá i mobilní očkovací tým

Přeočkování třetí posilující dávkou je nově možné absolvovat už po uplynutí šesti měsíců od dokončeného předchozího očkování.

Ilustrační foto
20. října 2021 - 11:00

Osoby, kterým už na Vysočině přišla informativní SMS se zprávou o přeočkování proti COVID-19 mohou požádat o naočkování svého praktického lékaře nebo provést registraci prostřednictvím internetu na stránce https://registrace.mzcr.cz/ .

„S registrací pomohou i operátoři na informační lince 1221 nebo může veřejnost využít služeb mobilního očkovacího týmu, který nabízí očkování bez registrace už od konce srpna. Očkovací karavan zastavil postupně dvacetkrát ve vybraných městech a obcích a jeho obsluha podala prozatím téměř 1600 dávek vakcíny,“ uvedl náměstek hejtmana  Kraje Vysočina pro oblast zdravotnictví Vladimír Novotný.
 
Očkování třetí posilující dávkou je opět dobrovolné a hrazené zdravotními pojišťovnami. Třetí dávka může být podána kdekoli, výběr místa očkování třetí dávkou nezávisí na místech předchozího očkování. Třetí dávku očkování proti COVID-19 je možné si nechat aplikovat i prostřednictvím mobilního očkovacího týmu.


Jak uvedl Vladimír Novotný, mobilní tým se na předešlá místa vrací podruhé, v rámci své zastávky je připraven naočkovat zájemce kromě druhé dávky i třetí posilující dávkou vakcíny Pfizer/BioNTech. Nabídne i jednodávkovou vakcínu Johnson osobám, které prozatím nejsou očkovány vůbec.

V rámci tohoto očkování není třeba žádná předchozí administrace, stačí se jen dostavit s občanským průkazem a kartičkou zdravotní pojišťovny, veškerou registraci za občana vyřídí očkovací tým – žádná registrace, žádné objednávání, žádné dopředu nutné vyplněné formuláře.
(pšt, novinkyvysocina.cz, zdroj: portál Kraje Vysočina)