Svátek má: Vladimír

Regiony

Velikost textu:

Třebíčská stavebka bude provozovat nové stravovací zařízení

Třebíčská stavebka bude provozovat nové stravovací zařízení

Nový stravovací provoz za 18 miliónů korun a moderní centrum obnovitelných energií za 7,5 miliónu korun si letos ke svým 40. narozeninám „nadělila" Střední průmyslová škola stavební v Třebíči.

Radní Jana Fialová při slavnostním aktu
27. listopadu 2018 - 11:00

Už déle než dva měsíce je kuchyň i nové odborné pracoviště v permanentním zápřahu. V případě jídelny je evidentní zásah designérů, kteří dbali na vzdušnost a ideální barevnost. Novinkyvysocina.cz o tom informoval tiskový odbor Kraje Vysočina.

"Pokud jde o centrum obnovitelných zdrojů energií, podařilo se nám na jednom místě soustředit maximum dostupných technologií tak, aby měli žáci po ukončení studia snadnější přechod do praxe,“ uvedla radní pro oblast školství, mládeže a sportu Jana Fialová.
 
Pořízení vybavení pro studium technologií využívajících různé zdroje energie bylo možné díky evropské dotaci. Moderní pracoviště na třebíčské stavebce nabízí práci s energií generovanou solárními fotovoltaickými panely, termickým panely nebo tepelným čerpadlem země – voda.


Koncentrace technologií na školním pracovišti je v praxi neobvyklá, neboť při vybavování běžné domácnosti je zvolena vždy pouze jedna nebo kombinace dvou alternativ. Supermoderní technologie budou sloužit čistě k výukovým účelům.
 
Obdobné centrum obnovitelných energií už funguje na krajské Střední průmyslové škole Žďár nad Sázavou.

(pšt, novinkyvysocina.cz, foto: Kraj Vysočina)