Svátek má: Slavomír

Regiony

Velikost textu:

Třebíč chce být atraktivním městem pro občany i investory

Třebíč chce být atraktivním městem pro občany i investory

Příprava nové průmyslové zóny, nový investor do Třebíče, podpis spolupráce v oblasti podpory turistického ruchu, podpory obchodu, kultury, vzdělání a výměny zkušeností s čínskou provincií Hubei...

Ilustrační foto z Třebíče
29.leden 2016 - 08:00

... příprava pozemků pro výstavbu rodinných domů a zahájení prodeje těchto pozemků, redesign webových stránek trebiczije.cz pro podporu incomingu a webových stránek volnamistatrebic.cz pro koordinaci nabídek pracovních příležitostí. To je jen malý výčet aktivit, které se povedly incomingovému týmu pod vedením místostarosty Pavla Pacala, uskutečnit v roce 2015.

„Město Třebíč se dosud incomingovým aktivitám v takovém rozsahu nevěnovalo. Dal jsem dohromady tým, se kterým intenzivně pracujeme na tom, aby město bylo atraktivní pro investory, ale také pro občany. Potýkáme se s úbytkem lidí bydlících v Třebíči, a to se snažíme mimo jiné také v rámci naší práce zastavit,“ popisuje místostarosta Pavel Pacal.


    
Prvních pět pozemků určených pro výstavbu nových rodinných domů je po schválení třebíčskými zastupiteli připraveno k prodeji. Nové rodinné domy by měly do tří let stát v ulicích Alšova a Švabinského. V letošním roce bude k dispozici dalších 11 pozemků v lokalitě Na Kopcích – východ a v roce 2017 Na Kopcích – západ celkem 31 pozemků pro individuální výstavbu. O rok později se počítá s dalšími 80 parcelami za poliklinikou Vltavínská.

Po složitých jednáních se podařilo v lokalitě za pekárnou směrem na Pocoucov zcelit do vlastnictví města pozemky o rozloze 8,3 ha. V roce 2016 chce město dokončit studii o tom, jak bude průmyslová zóna vypadat a chce mít pravomocné územní rozhodnutí, na základě kterého bude moci žádat na ministerstvu průmyslu a obchodu o dotaci. Na přelomu roku 2016 a 2017 se chce Třebíč pustit do zasíťování pozemků a již v roce 2017 je nabízet investorům.

Z Třebíče do Prahy za hodinu a čtvrt? Je to reálné?

V průmyslové zóně Hrotovická byly k dispozici poslední 2 ha pozemků. „Podařilo se nám najít investora Jopp Automotive, který se věnuje výrobě komponentů do řadicích systémů automobilů. Výrobu by měl začít už letos. Díky tomu vzniknou desítky nových pracovních míst,“ popisuje Pavel Pacal. Další investoři mají zájem o pozemky po levé straně silnice směrem na Pocoucov. „Město tam vlastní asi 5 000 m2. Jeden investor už podal žádost a předpokládá zde vytvoření deseti pracovních míst. S dalším ještě jednáme,“ sdělil Pacal.

Incomingové aktivity města Třebíč budou stejně intenzivně pokračovat i v roce 2016. Informace pro novinkyvysocina.cz uvedla Mgr. Eva Fruhwirtová.

(kp,novinkyvysocina.cz,foto:archiv)